Ludzie na całym świecie cieszą się korzyściami płynącymi z zielonej herbaty od wieków. Picie zielonej herbaty ma wiele korzyści zdrowotnych. Teraz możesz poznać 5 głównych korzyści tego cudownego (i bardzo smacznego ) naparu, popartych różnymi badaniami naukowymi.

# 1 Zmniejsza ryzyko nadciśnienia

Chińskie badania opublikowane w Archives of Internal Medicine pokazują, że regularne spożywanie zielonej herbaty obniża ciśnienie krwi. Uczestnicy badania pili 120 mililitrów zielonej herbaty dziennie, przez co najmniej rok. Badania wykazały zmniejszenie występowania podwyższonego ciśnienia krwi o 46 procent. Natomiast spożywanie więcej niż 600 ml dziennie wykazało zmniejszenie ryzyka podwyższonego ciśnienia aż o 65 procent.

# 2 Obniża poziom cholesterolu

Badanie opublikowane w American Journal of Clinical Nutrition wskazują, że picie zielonej herbaty skutkuje zmniejszeniem stężenia cholesterolu całkowitego oraz cholesterolu LDL we krwi. Badania wykazały również, że picie zielonej herbaty nie wpływa na poziom cholesterolu HDL, który określany jest mianem „dobrego” cholesterolu ponieważ obniża poziom cholesterolu LDL.

sencha japan style1

# 3 Zmniejsza ryzyko zawału serca

Badania przeprowadzone przez Dr Carrie Ruxton i zespół z londyńskiego College’u Królewskiego wykazały, że picie codziennie 3-4 filiżanek zielonej herbaty znacząco zmniejsza ryzyko zawału serca. Według badania opublikowanych w Archives of Internal Medicine codzienne spożycie nawet połowy filiżanki herbaty lub typu oolong, może wpływać na zmniejszenie ryzyka pojawienia się nadciśnienia tętniczego nawet o 50%.

Aby w pełni czerpać korzyści z pro zdrowotnych właściwości herbaty oolong zaleca się picie pół filiżanki tej herbaty przez minimum rok.

# 4 Zmniejsza ryzyko zachorowania na raka

Według badań przytaczanych przez University of Maryland Medical Center, spożywanie zielonej herbaty może pomagać w ochronie przed rakiem. Badania populacyjne wykazują, że zapadalność na raka jest niższa w tych krajach, w których ludzie regularnie spożywają zieloną herbatę, m.in. w Japonii. Naukowcy nie są do końca pewni, w jaki sposób zielona herbata zmniejsza ryzyko występowania raka ale wielu naukowców sądzi, że wpływ na to maja polifenole zawarte w naparze zielonej herbaty.

herbata gaiwan2 blog

# 5 Wspomaga odchudzanie

Badania kliniczne wykazały, że picie zielonej herbaty może pomagać w utracie wagi. Niektórzy badacze są zdania, że katechiny zawarte w zielonej herbacie wpływają na wzrost spalania tkanki tłuszczowej. Połączenie zielonej herbaty i kofeiny zwiększa spalanie tłuszczu efektów odchudzania i zielonej herbaty.

Zielona herbata jest naprawdę niesamowite dlatego pij co najmniej jedną filiżankę zielonej herbaty dziennie by czerpać wszystkie korzyści zdrowotne tego znakomitego napoju. Im więcej pijesz, tym lepiej się czujesz!

Opracowanie: Magia Kawy i Herbaty na podstawie, http://www.ncbi.nlm.nih.gov

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *