Dobra dobra dawno nas nie było???  ale nawał różnych zajęć powoduje, że nie zawsze mamy czas udzielać się tutaj tak bardzo jak byśmy chcieli.

Czym są kawy microlot?

Microlot to małe partie najlepszych na świecie ziaren kawy. Pochodzące z konkretnej plantacji, szczególne zbiory owoców kawowca charakteryzujący się wyjątkowym smakiem oraz aromatem. Miktoloty to kawy których zbiór wynosi zwykle 10-75 worków. Dzięki wyjątkowemu traktowaniu drzewek kawowych i indywidualnemu podejściu do zbiorów osiąga się kawę o wyjątkowo wyrafinowanym smaku. Wierzymy, że microlots dzięki poświęconej im uwadze i opiece są jednymi z najlepszych kaw na świecie.

Dobrze tyle w teorii a prościej tłumacząc

Wyobraź sobie ,że posiadasz sad jabłkowy. Dbasz o swoje drzewa odpowiednio je pielęgnujesz. Większość owoców z Twojego sadu jest bardzo smaczna, soczysta i bez skaz.. Jednak w jednym obszarze Twojego sadu, jest to jedno miejsce, gdzie jabłka są niezwykle wielki. Drzewa w tym niewielkim obszarze wytwarzają owoce, jeszcze bardziej soczyste, jeszcze smaczniejsze jabłka niż w pozostałej części sadu. Generalnie, wszystkie owoce z całego sadu można zmieszać i sprzedawać razem, stawiając najlepsze jabłka z tymi, które są bardziej standardowe.

 

Ale co, jeśli wybierzesz najlepsze jabłka na własną rękę, zanim pójdą na rynek, aby sprzedać je osobno? Na tym właśnie opiera się zasada microlotów

micro lot
micro lot

Kawy, które wchodzą pod hasłem mikrolot różnią się w swojej wyjątkowości i smaku. Są po prostu „specjalne”.

Podobnie jak wina  Mikro0loty różnią się od regionu i odmiany, kawy Micro-lot pochodzą z określonych szczepów kawowca, są starannie zbierane w jednym gospodarstwie, i przetwarzane w osobnych partiach. Następnie kawa jest starannie obrabiana i palona w odpowiedni sposób, aby wydobyć jak najlepszy  smak nieodłącznie związane z warunkami uprawy pogody i okresu wegetacji.

 

Nie zwlekaj odwiedź nas już dziś i przekonaj się jak cudowny smak oferują Ci ziarna kawy Arabica Kolumbia Hacienda La Claudina dostępnej w naszym sklepie.

 

Podobał Ci się nasz wpis?

Będzie nam bardzo miło gdy napiszesz o tym w komentarzu;)

 

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *