Cześć Kochani,

Witajcie w nowym 2017 roku. Po pierwsze pragnę Was wszystkich przeprosić, że tak długo nic nie pisałam. Ale końcówka roku obfitowała w dużą ilość pracy, a ilość spakowanych przeze mnie w sklepie prezentów świątecznych przeszła moje najśmielsze oczekiwania. Moim noworocznym postanowieniem jest się częściej udzielać w blogosferze, a czas pokaże, czy mi się uda.

Dobra to tyle kajania się pora przejść do konkretów. Dziś zaproponuję Wam super pomysł na dodanie swojej herbatce nowego charakteru.

Spotkaliście się z różą jadalną? Na pewno.

Pamiętam jak byłam mała i wyjadałam u babci konfiturę różaną prosto z słoika bo u mojej babci tej konfitury było pół szafki choć sama nigdy nie pamiętam aby babcia takową konfiturę przy mnie robiła. Konfiturę z róży uwielbiam bo sprawia że wracają wspomnienia robionych z babcią pączków i tych cudownych chwil dzieciństwa spędzonych u mojej babci. Dobra ale się rozmarzyłam…

Co roku latem męczę się niemiłosiernie wycinając białe końcówki płatków róży i mimo mojego wstrętu do wszelkiego rodzaju robaczków przełamuję się i całą dostępną w moim ogrodzie róże jadalną przerabiam na konfiturę. Roboty od groma a cały efekt to 3–4 małe słoiczki konfitury, jedynym ustępstwem i moją radą dla Was jest to, że zamiast ucierania płatków w makutrze drewnianą kulką robię to w misce blenderem, Efekt piorunujący a smak jak u babci.

Czemu Wam o tym piszę? Bo jak spróbujecie dodać konfiturę różaną do zaparzonej czarnej herbaty to przekonacie się jaki to cudowny smak dzieciństwa możecie odkryć w Waszej filiżance.

konfitura z płatków róży
konfitura z płatków róży

Jeśli nie macie dostępu do płatków róży to spokojnie równie dobry efekt zyskacie wykorzystując kupną konfiturę z płatków róży tylko proponuję taką lepszą troszkę a nie konfiturę o smaku róży.

Z dodatków do herbaty to tyle na dziś, a dodatkowo chciała bym wszystkim Wam życzyć w nowym roku, spełnienia marzeń, życia z pasją i wykorzystania tych 365 dni które mamy przed sobą w jak najbardziej kreatywny sposób. I oczywiście mnóstwa filiżanek najlepszej herbaty.

Natalia z Magia Kawy i Herbaty

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *