Cześć Kochani,

Już wkrótce walentynki… ja wiem powiecie pewnie, że to „święto” komercjalizmu i że uczucie powinno okazywać się cały rok, a nie od święta itd. Ale ja walentynki lubię i lubić będę (może dlatego, że paręnaście lat temu 14 lutego poznałam mojego przyszłego męża…)

Dobra, ale do rzeczy mam dziś dla was propozycję, przygotowania oryginalnych herbatek ekspresowych z walentynkowymi przywieszkami. Same torebki możesz przygotować z filtrów do herbaty lub filtrów do kawy (takich do ekspresów przelewowych i driperów ).

Zrobienie takich herbatek, nie zajmie ci wiele czasu, a na pewno będzie oryginalnym upominkiem.

Potrzebne Ci będą:

  • Oczywiście herbata sypana, ja zdecydowałam się na pyszną herbatę czarną z dodatkiem bławatka i cukrowych serduszek, możecie ją kupić tutaj.
  • Filtry papierowe do herbaty lub do kawy,
  • Grubszą tekturkę,
  • 1 kartkę papieru grubego, może być kolorowy lub biały,
  • 1 kartkę zwykłego papieru do drukarki,
  • Nożyczki,
  • Klej,
  • Igła z nitką, lub maszyna do szycia,
  • Trochę dobrych chęci i dużo miłości,
  • Chwilę wolnego czasu.

No to zaczynamy!

Na początku pobierzcie sobie i wydrukujcie szablony do torebek oraz przywieszki. Żeby nie było tak całkiem cukierkowo, to przygotowałam dla was szablony na torebki w kształcie serduszka, chmurki i imbryczka.

Szablony torebki

Szablony przywieszek

Szablony na torebki i przywieszki przygotowywałam samodzielnie, więc bardzo proszę aby nie były one wykorzystywane w celach komercyjnych.

Ja szablony do torebek wydrukowałam na zwykłej kartce papieru, następnie nakleiłam ja na grubszą tekturę i dopiero wtedy wycięłam, uzyskując sztywny szablon do torebek, z którego mogłam korzystać bez odrysowywania kształtu na filtrze.

szablony
szablony

Kształtu torebek nie odrysowywałam na filtrach, tylko cięłam wzdłuż brzegów szablonu. Nie dość, że szybciej to jeszcze nie miałam grafitu z ołówka w naparze.

Jeden kształt przywieszki zrobiłam bez tekstu, więc możecie tam wpisać, co macie ochotę. Dwa kształty torebek zszyłam ręcznie, można to również zrobić na maszynie. Mam maszynę, ale chciałam wam pokazać, że można torebki przygotować nawet bez maszyny, żeby nikt z was nie miał wymówki.

herbata czarna Kocham Cię
herbata czarna Kocham Cię

Gdy już zbliżałam się do końca zszywania, zostało mi tak około 2-3 cm wsypałam do torebki – 1,5 łyżeczki herbaty i zakończyłam szew, nie ucinałam nitki, tylko drugi jej koniec przyszyłam do rozłożonej przywieszki (tak dla pewności, żeby nie chciała nigdzie uciekać). Przywieszkę skleiłam i herbatka gotowa, teraz wystarczy ładnie zapakować i prezent gotowych.

pakowanie
pakowanie
torebka z przywieszką
torebka z przywieszką
torebka z przywieszką1
torebka z przywieszką1

A dla tych wszystkich, którzy nie lubią prac ręcznych propozycja minimalistyczna, wystarczy do gotowego papierowego filtra do herbaty wsypać herbatę założyć, zaszyć drugi koniec przyszyć do przywieszki – więc teraz nie macie wymówek, igły w dłoń i udanych walentynek.

torebka minimalistyczna
torebka minimalistyczna

p.s. Takie herbaciane DIY możecie przygotować nie tylko na Walentynki, bez okazji też się spodoba.

kubek1
kubek1

 

Podobał ci się mój wpis? Nie zachowuj go tylko dla siebie. Podziel się nim z innymi.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *